| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
1 procent podatku
MOJE INNE BLOGI:
MOŻESZ POMÓC!
Sklepik :)
Tu kupuję:
Tu zaglądam, to polecam:

Digi-Scrap.PL.

Tworzymy dla chorych dzieci.

NOTESY

sobota, 21 lipca 2012

Szybko i niemalże chyłkiem pokazuję notes z przekładkami, który zrobiłam - o świecie! - dla siebie. Wiekopomne to wydarzenie miało miejsce podczas warsztatów Kwiatu Dolnośląskiego. Notes powstał pod kierunkiem Katriny, z cudownych papierów Rapakivi. Będzie mi służył za nauczycielski notatnik, a że nadal angielski pozostaje moim głównym źródłem dochodu, angielski tekst na okładce jest usprawiedliwiony. Chociaż przyznam, że z utęsknieniem czekam, aż na materiałach pojawią się polskie inskrypcje. W czym, przykładowo, słowa "Days to remember" są lepsze od "Pamiętne dni"?

 

 

I zbliżenie na okładkę (napis głosi: "Żyj. Śmiej się. Skacz. Kochaj. Ucz się. Słuchaj"):

 

21:40, aneladgam , NOTESY
Link Komentarze (14) »
wtorek, 16 sierpnia 2011
Wróciliśmy szczęśliwie z Gdyni, dziękuję za wszystkie życzenia, bardzo się przydały! Było nam we dwójkę bardzo dobrze, Smyk okazał się fantastycznym kompanem w niełatwej przecież podróży. Morze podobało mu się ogromnie, ze swoją rówieśniczką Hanią zwiedził całkiem spory kawałek wybrzeża, a wieczorami zasypiał jak małe bobo, syty wrażeń i cudownych chwil. Jestem z niego dumna.

Pozostał niedosyt, pobyt był stanowczo za krótki, skrócony niespodziewanie o pół dnia, kiedy okazało się, że na popołudniowy poniedziałkowy pociąg nie ma już miejscówek - zmuszeni byliśmy jechać o czwartej w nocy. W związku z tym plany na niedzielny wieczór mogły iść się skichać i nie spotkałam się z Jusine, choć tak bardzo na to czekałam... Obiecałam jej, że następny wyjazd w tamte rejony zacznę od wizyty w jej miejscowości i rzeczywiście taki mam zamiar. Może wybaczy i nie przekreśli mnie całkowicie.

Zdjęć na razie nie mam, bo robiłam aparatem analogowym i zanim kliszę wywołam to chwilę potrwa.

***
Przed wyjazdem wysłałam parę przesyłek, wiem już, że jedna z nich doszła (do Kini), pochwalę się więc notesem, który przygotowałam. Użyłam dwustronnego papieru "Przedwiośnie", który jest tak kolorystycznie intensywny i ozdobny sam w sobie, że dodatki ograniczyłam do minimum - dwa motyle, dwa kwiatki, kawałek koronki i podwinięte brzegi. Napis ułożyłam taki, by pasował do miłośniczki motyli.

Układ elementów na okładce według mapki z 34 wyzwania Szuflady, na które notes oczywiście zgłaszam, jak również na wyzwanie "Wszystko tylko nie kartka" na Digi Scrap.

20:22, aneladgam , NOTESY
Link Komentarze (17) »
sobota, 06 sierpnia 2011
Szalenie lubię ten fragment Carpe Jugulum Terry'ego Pratchetta, kiedy kapłan omniański, Wielce Oats, toczy dysputę z wiedźmą na tematy filozoficzno-religijne. Zresztą, jest to - w moim odczuciu - jedna z najlepszych książek tego autora, a wspomniana dyskusja, rozpalająca się na ledwie idącym mule, to wisienka na torcie. Przytoczyłabym tu z chęcią ze trzy pełne strony - jednak, aby poczuć cały smaczek tej potyczki, trzeba znać jej uczestników. Dla potrzeb dzisiejszego wpisu wystarczy te kilka słów:

"-[...] Toczy się na przykład interesująca debata o naturze grzechu.
- I co o nim myślą? Są przeciwko?
- To nie takie proste. Nie wszystko jest czarne albo białe. Istnieją liczne odcienie szarości.
- Nie.
- Proszę?
- Nie ma szarości, tylko biały, który został ubrudzony. Dziwię się, że o tym nie wiesz."*

W czerni i bieli, z ewentualnym przybrudzeniem - takie są wyznaczniki najnowszego wyzwania kolorystycznego w Szufladzie. Zdecydowanie nie jest to połączenie, które często bym wykorzystywała! Bardzo lubię biało-czarne prace ... oglądać, jednak dla mnie osobiście jest to zbyt karkołomne zadanie. Boję się tego zestawienia, a może niesłusznie? Stworzyłam więc notes**, taki o, proszę:A, byłabym zapomniała - Smyki zapraszają na przepyszne ciasteczka!

*Całą rozmowę spisałam specjalnie dla Ani, jak ktoś chce sobie zerknąć, to jest tutaj.

** Na życzenie Waniliowości - spis użytych materiałów, od spodu idąc:
- baza to notes przysłany mi wraz z ulotką jakiegoś funduszu emerytalnego (kartki w środku są czyste, szare)
- tusz czarny ze Scrap.com
- to co Dorotkę pewnie najbardziej ciekawi - czarno-biały papier Barocco (są też dostępne biało-brązowe), nie pamiętam gdzie kupowałam, ale prawdopodobnie tutaj
- ramka biało-czarna z Dekoruj Dom
- etykietka prostokątna ze Scrapińca, okrągłe elementy wygrane u Wycinanki
- napis odręczny, czarny cienkopis pojęcia nie mam skąd.

00:14, aneladgam , NOTESY
Link Komentarze (19) »