Digi-Scrap.PL.

Tworzymy dla chorych dzieci.

Blog > Komentarze do wpisu

To nie tak miało być, zupełnie nie tak...

Plany były zupełnie inne. Po napisaniu i złożeniu pracy, po ogarnięciu mieszkania i po rozpoczęciu przedszkola przez Smykałkę miał nastąpić renesans tego bloga. I bądźcie pewni, że nastąpiłby, gdybym tylko miała co na nim zaprezentować! Nie wiem jak to możliwe, ale od ponad miesiąca nie miałam żadnej robótki w ręku. 


***

Dokonawszy szczerej autoanalizy stwierdzam, że już wiem, dlaczego nie mam czasu na rękodzieło. Pochłonęły mnie książki. Po ośmiu latach czytania w towarzystwie wyrzutów sumienia ("Powinnam poświęcić czas na Second Language Acquisition, a nie na Wyprawę czarownic" tudzież "Nie powinnam czytać do drugiej w nocy, skoro dzieci zwloką mnie z łóżka o szóstej") jest dla mnie całkowicie nową, bo dawno zapomnianą, jakością możliwość wzięcia w rękę dowolnej książki i odbycia z nią takiego spotkania, do jakich przywykłam wiele lat temu.

 

***
Toteż dziś tylko jeden drobiazg - pudełko na zdjęcia wykonane dla prababci Smycząt. Od kiedy u Fojagi zobaczyłam ten sposób na wręczanie odbitek, wykorzystuję go kilka razy w ciągu roku. Zdjęcie kompletnie mi nie wyszło, jednak pośpiech nie sprzyja fotografowaniu. Ale coś pokazać muszę, więc niech i tak będzie:

 piątek, 02 listopada 2012, aneladgam

Polecane wpisy

  • Sukienka model "Narnia"

    Jak bardzo chciałabym nauczyć się szyć na maszynie, to wiem tylko ja. Ale tak naprawdę nauczyć, poznać swoją maszynę, wycisnąć z niej wszystkie możliwości, dowi

  • Konsekwentnie

    Bywa tak, że chcesz wręczyć przemyślany prezent osobie, która ceni sobie wysoki standard w wielu dziedzinach życia. Nie to, że snob. Po prostu lubi mieć rzeczy

  • Przebłysk

    Nie, jeszcze nie jestem gotowa, by wrócić. Ale tak bardzo Was lubię i szanuję, że nie chciałabym, byście sądzili, że wraz z blogiem umarłam i ja. Powstało parę

Komentarze
2012/11/02 19:46:00
Na robótki też przyjdzie czas :) Ważne, żebyś odpoczęła :)
-
2012/11/02 20:08:38
Ania, ale trochę wstyd mi, że aż tyle odpoczywam :))))))
-
2012/11/02 21:08:34
Madziu - widocznie Twój organizm ma teraz fazę na czytanie :)
Nie ma powodu, żebyś robiła sobie jakiekolwiek wyrzuty. Hobby to przyjemność, którą sobie dawkujemy tak jak chcemy, a nie przymus (kolejnego wpisu, kolejnej prezentacji robótki).
A ja jeszcze nie pogratulowałam Ci pomyślnego zakończenia kolejnego etapu dokształcania (wstydzę się tego zaniechania).
Ściskam Cię mocno :)
-
2012/11/02 22:13:51
Pkelu, wydrukuję Twój komentarz i nakleję na zakładkę do książki! Dziękuję :)
-
Gość: Marietta, *.skierniewice.vectranet.pl
2012/11/03 11:06:14
A mi też wstyd, że tak długo mnie u Ciebie nie było. Nie rób nic na siłę. Najlepsze dzieła wychodzą wtedy, gdy się coś robi z pełnym zaangażowanie,a nie wtedy, gdy się powinno coś zrobić.

Serdecznie pozdrawiam
-
2012/11/03 19:42:31
Najważniejsze że książki Cię relaksują, bo to najważniejsze. Pasja to przyjemość nic na siłę. Z kolei ja nie mam weny ostatnio na książki ;-))
-
2012/11/04 11:10:48
Świetnie Cię rozumiem , mnie po wykonaniu paru prac godnych Herkulesa , dosłownie zwaliło z nóg . Mogłam tylko czytać , czytać i czytać , a czas spędzony na czytaniu pomógł mi zregenerować nie tylko siły fizyczne ale i uporządkować myśli.

Smykałka już poszła do przedszkola ? niesamowite jak ten czas płynie .
Życzę wielu inspiracji , relaksuj się i napawaj chwilami dla siebie.
Pozdrawiam Yrsa
-
2012/11/04 11:59:15
Marietto, ja o swoich zaległościach wolę nie wspominać... :)

Oaza, masz rację, z pasją się nie dyskutuje :)

Yrso, tak, chociaż ma dopiero 2 i pół roku. Tak bardzo chciała być w przedszkolu razem z braciszkiem, że nie mieliśmy serca odmówić.
-
2012/11/05 17:22:36
Madzia a ja czuję, że jeszcze ten renesans nastąpi :*
Pozdrawiam cieplutko
-
2012/11/06 19:04:50
Fajny pomysł! Naprawdę zdjęcia zyskują tak zapakowane :) trzymam kciuki za renesans :)
-
2012/11/09 18:42:18
U wielu dziewczyn zauważyłam "wyciszenie" blogowe ... Może my po prostu chcemy zrobić za dużo rzeczy, a potem wychodzi jak wychodzi ...

Ja mam ostatnio wielki zastój w czytaniu książek ...