Digi-Scrap.PL.

Tworzymy dla chorych dzieci.

Blog > Komentarze do wpisu

Słodycz w trójwymiarze

Pół soboty spędziłam z moimi najmłodszymi braćmi i siostrzenicą Qrczaka, równolatką najmłodszego (zresztą Tomka znacie już skądinąd). Dzieciaki wykonały kawał niesamowitej roboty, pracowicie wykrawając kilka setek pierniczków! Do 21.00 zdążyły część z nich polukrować, a potem niestety musiały jechać do domów.  Oczywiście wzięły ze sobą swoje dzieła, a na stole zostały... jeszcze dwie pełne miski nieozdobionych ciasteczek.

Wieczór ten był jednym z najmilszych w ostatnich tygodniach - siedliśmy z Qrczakiem przy naszym wielkim, dębowym stole, Smyk słodko spał, a my do 23.00 ozdobiliśmy całą resztę pierniczków. Nie są bardzo "artystyczne" ani wyszukane - lukier, posypka, trochę bakalii. Ale chciałam Wam trzy z nich pokazać, bo "wzięło mnie" w tym roku na sklejanie ze sobą po dwa pierniczki i bardzo podoba mi się efekt:Tak "powiększone" pierniczki doskonale nadają się na dodatek do prezentu lub nawet jako "gwóźdź" tegoż.

W trakcie zdobienia, te mniej udane zostały schrupane ze smakiem. Po wielu latach pieczenia pierniczków według jednej tylko receptury, rok temu zdecydowałam się wypróbować inną, a w tym roku kolejną. I ten ostatni przepis będzie już zawsze wykorzystywany w naszym domu, nie wyobrażam sobie lepszego - pierniczki wyszły mięciutkie, wonne, aż soczyste, pełne świątecznego smaku, wyraziste, po prostu pyszne! Równie dobrych nie jadłam nigdy i nigdzie.

Zwalczam pokusę, by nie pożreć wszystkich, które zostały - wszak na choince za dni parę mają zawisnąć.

***

Zapraszam do obejrzenia końcowego efektu wyszywania i zdobienia choinki:
niedziela, 20 grudnia 2009, aneladgam

Polecane wpisy

Komentarze
2009/12/21 08:03:10
choineczka cudna!
-
2009/12/21 08:51:49
Dziękuję!
-
2009/12/22 14:42:32
ależ smakowite....mniammmm
-
2009/12/22 16:32:02
super pomysł ze sklejaniem pierniczków, może Madziu podzielisz się przepisem na te pyszności :), a choinka wyszła cudnie i jeszcze cudniej ją wykorzystałaś, super pomysł :)