Digi-Scrap.PL.

Tworzymy dla chorych dzieci.

Blog > Komentarze do wpisu

Motylem byłem.

Dawno nie było o szydełku. I tak jakoś skromnie o szydełku piszę, pomimo nazwy bloga. A może właśnie dlatego? Kiedy biorę szydełko do ręki, to właściwie znikam... Różne pomysły, wizje, emocje przerabiają się w kolejne oczka, łańcuszki, aż powstaje coś - czego bym się nawet nie spodziewała :) No, czasem wychodzi to, co zaplanowałam.

Problemem moim wielkim było to, że moje umiejętności szydełkowe nie dorównywały wymarzonym projektom. Aż w końcu trzeba było posunąć się naprzód i po kilkunastu latach dziergania wyłącznie łańcuszków i oczek ścisłych nauczyć się przynajmniej odróżniać słupki od półsłupków.

Czas na to znalazłam dopiero w ciąży. A może nawet nie czas? Raczej musiałam się pozbyć tremy przed nowym wyzwaniem. A w ciąży wyjątkowo wielu nowych rzeczy spróbowałam :)

Wykorzystania słupków i półsłupków uczyłam się na tym motylu. Dla pewności wzięłam grubą włóczkę, żeby wyraźnie wszystko widzieć. Kolory wybrałam "rastafariańskie", bo kontrastowe. Motyle wyszły dość duże, więc na ozdobę ubrania raczej się nie nadawały. Ich losy były zmienne.

Najpierw latały na karuzelce Smyka (bo miśki firmowe były w zbyt jasnych kolorach):Potem zdobiły fotele w dużym pokoju:


Aż w końcu wylądowały na szczebelkach łóżeczka Smyka. Który teraz śpi po rehabilitacji, więc zdjęcia nie zrobię.
Bardziej ambitne próbki słupków i półsłupków trafiły na grzbiet węża :)
piątek, 17 października 2008, aneladgam

Polecane wpisy

Komentarze
2008/10/17 17:30:17
Śliczne te motylki,podziwiam że to wszystko robisz bez schematu.Ja wiem że to proste rzeczy do zrobienia ale nie dla mnie Ja muszę mieć dokładnie podane ile słupków ,oczek itd.Wąż ładny ale ja nie przepadam za takimi zwierzątkami.Pozdrawiam Ela
-
2008/10/17 18:15:53
Motyla to akurat robiłam według dokładnego schematu :) Podlinkowałam go w tekście :) A co do węży... też nie lubię :/ Ale jako zabawka funkcjonalny bardzo jest :)
-
2008/10/18 07:57:43
motylki sliczne i masz umiejetnosc dobierania kolorow...takie wlasnie do motylkow pasuja:)...no i ladnie piszesz:).a rodzinke masz super:).pozdrawiam ania
-
2008/10/18 15:45:19
Dziękuję prze-przepięknie.